Lõpuks teate paremini kui keegi teine, kui tähtis on vastutus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Lõpuks teate paremini kui keegi teine, kui tähtis on vastutus.

Siin on mõned viisid selle loendi korraldamiseks ja tähtsuse järjekorda seadmiseks, et muuta see aasta seni parimaks.

Otsige koheselt mõju avaldamiseks. Seadke prioriteediks üks osa oma professionaalsest arengueesmärgist, mis oleks kohe mõjukas. See on midagi, mida on lihtne õppida, lihtne rakendada ja millel on suurim mõju. Näiteks kui valisite ülaltoodud loendist oma näpunäidete värskendamise, võiksite oma vihjeid kontrollida ja leida ühe fraasi, mida soovite kõrvaldada, ühe fraasi, mida jätkata, ja ühe fraasi, mida hakata kasutama, mis aitaks kõigil treenijatel edu saavutada.

Eesmärk on lühiajaline edu. Järgmiseks valige oma eesmärgist üks osa, mille saate kahe kuni kolme kuu jooksul täita. See võib võtta veidi rohkem planeerimist ja energiat, kuid mitte midagi, millega te oma aja nurgatagustes hakkama ei saaks. Kui valite ülaltoodud valikust, siis võib-olla lõpetate lühikese täiendõppekursuse käitumise muutmise kohta ja lisate õpitu oma praegusesse õpetamisse või koolitusse.

Minge visiooni otsingule. Lõpuks on oluline, et silmapiiril oleks alati midagi, mis teid venitab – midagi, mis on teie käeulatusest väljaspool, mis nõuab planeerimist ja visadust. Kui järgite ühte kolmest 2020. aasta kõige levinumast teemast, võib-olla investeerite ACE käitumismuutuste spetsialistiks saamisse või õpite tervisetreeneri sertifikaadi saamiseks, lisades oma äsja teenitud oskuste komplekti oma pakkumiste loendisse.

Lõpuks teate paremini kui keegi teine, kui tähtis on vastutus. Otsige üles mõni muu tervise- ja treeningspetsialist ning andke talle teada, millised on teie uue aasta plaanid. Olge konkreetne selles, mida loodate saavutada ja mis aja jooksul. Oma tõe rääkimine maailmale viib teid sammu võrra lähemale 2020. aasta eesmärkide saavutamisele. Edu teile inimeste liikuma panemisel. Oleme teiega!

Seate oma tervise ja vormisoleku prioriteediks. Ajastate oma nädala oma treeningute või lemmiktreeningute ajal ning harva möödub päev, mil te spordikeskuse ustest sisse ei astu. Kuid siin on midagi, mida te ei pruugi mõista: treenimisele kulutatud aeg on vaid üks osa võrrandist, mis on vajalik teie treeninguteesmärkide saavutamiseks.

Treening on keha kudedele füüsilise stiimuli rakendamise protsess. Üks asi, mida sageli valesti mõistetakse, on asjaolu, et teie keha muutub tugevamaks pärast treeningut, mitte tegeliku treeningu ajal. Tervise- ja fitnessi tippspetsialistid ning jõutreenerid teavad, et tulemuste saavutamise tõeline saladus sõltub tegelikult sellest, mis toimub treeningjärgsel taastumisperioodil.

Kui lihas saavutab hetkelise väsimuse või valulikkuse punkti, on see signaal, et on rakendatud sobivas koguses metaboolset või mehaanilist stressi. Metaboolne stress tekib siis, kui lihas peab kokkutõmbumiseks energiat tootma. Mehaaniline pinge tekib siis, kui lihaskiudude struktuur on kahjustatud välise takistuse vastaste kontraktsioonide seeria tulemusena. Pole veel selge, kumb on olulisem, kuid nii metaboolsed kui ka mehaanilised pinged on vajalikud pärast treeningut toimuva lihaskasvu stimuleerimiseks. See teebki treeningjärgse taastumisperioodi nii oluliseks.

Kui olete huvitatud sellest, kuidas saate oma treeningutest saadava kasu maksimeerida, vaadake, mida teete pärast treeningut optimaalsete tulemuste saavutamiseks. Nende parimate strateegiate järgimine võib aidata teil suurendada treeningjärgse taastumisperioodi tõhusust.

Taastamise tüübid

Esiteks on oluline määratleda taastumise tüüp, mida arutame. On olemas teatud tüüpi taastumine: lühiajaline, mis toimub vahetult pärast komplekti, et lihased saaksid eemaldada kokkutõmbumise jääkproduktid; ja pikemaajaline, mis viitab treeningute vahelisele ajavahemikule. Lühiajaline taastumine võib kesta mõnest sekundist mõne minutini ja see on oluline tagamaks, et vahetate energiavarud pärast iga komplekti. Pikem treeningute vaheline taastumisperiood on see, millele tuleks keskenduda, sest see on ajaperiood pärast treeningut, mil keha kohaneb treeningu ajal rakendatava stiimuliga. Lihaste ja sidekoe nõuetekohane hooldus, õiget tüüpi treeningujärgne toitumine, une kvaliteet ja kvantiteet ning, uskuge või mitte, riiete tüübid, mida kannate, võivad kõik soodustada treeningjärgset taastumist, mis on teie abistamiseks vajalik. maksimeerida higistamisele kulutatud aja tulemusi.

Kompressioonriided

Võib-olla olete märganud hiljutist trendi, kus inimesed teevad trenni, kandes põlvini sokke, sukkpükse nii säärtel kui ülakehal või varrukaid vasikate või käte kohal. Kompressioonriietuse kandmine enne ja pärast rasket treeningut on suhteliselt uus taastusravi vorm, mis uuringute kohaselt võib olla tõhus lahendus. Kitsast riietusest tulenev surve võib parandada vereringet; täpsemalt vere venoosne tagasivool südamesse, mis aitab eemaldada lihastest ainevahetusjäätmeid ja soodustab hapnikuga rikastatud vere voolu, mis aitab kudedel paraneda ja taastuda. Kompressioonriiete taastumisefekti käsitlevates uuringutes suutsid mõned teadlased kasutada spetsiifilisi treeningu metaboolsete kõrvalsaaduste, näiteks kreatiinkinaasi (CK, treeningu tulemusena tekkinud lihaskahjustuse marker) mõõtmisi ja leidsid, et katsealused, kes kandsid kompressioonriietusel oli pärast pingelist treeningut CK-tase madalam kui katsealustel, kes tegid sama treeningut, kuid ei kandnud kompressioonriietust. (Konkreetseid uuringuid kompressioonrõivaste kasutamise kohta näete siit, siit ja siit.)

Vibratsioonikoolitus

Võib-olla olete kõndinud mööda vibratsioonitreeningplatvormi nagu Power Plate ja mõelnud, mis see on ja miks peaksite seda kasutama. Vibratsiooniplatvormi kasutamise tõhusust tõestab tohutult palju uuringuid. Vibratsiooniplatvorm töötab võnkumisel kiirusega 25–50 Hz sekundis amplituudiga 2–4 ​​mm, luues ülespoole suunatud jõu kõigil kolmel liikumistasandil. Jõud on massi ja kiirenduse korrutis; kui maapind meie all kiireneb, tekitab see keha kudedesse ülespoole suunatud jõu. Kui platvorm vibreerib, käivitab see närvisüsteemi refleksiivselt genereerima 30–40 mikrolihase kontraktsiooni sekundis. Vibreeriv liikumine suurendab verevoolu mis tahes kehaosas, mis asetatakse platvormile. See kolmemõõtmeline kiire liikumine võib parandada lihaskiude ümbritseva fastsia ja sidekoe viskoossust ning suurendada närvisüsteemi tundlikkust. Jahutuse komponendina võivad platvormi vibratsioonid aidata treeningu ajal kasutatavatest lihastest ainevahetusjääke eemaldada, mis võib pikendada taastumisaega.

Müofastsiaalne vabanemine

Näete neid klubis ja enamikus spordipoodides: vahtrullid, survepallid ja taignarullid aitavad vähendada lihaspingeid ja vähemalt üks neist peaks olema osa teie tavapärasest taastumisprogrammist. Kui lihas ei jahtuda korralikult või seda hoitakse pikemat aega lühendatud asendis, võib kollageen, mis on iga lihast ümbritseva sidekoe koostisosaks olevad mitteelastsed kiud, seonduda lihaskihtide vahel. lihaseid ja tekitada adhesioone või sõlmi. Traditsiooniline massaažiteraapia toimib lihaskoega käsitsi manipuleerimise teel, et lõhkuda adhesioonid, võimaldades lihasekihtidel piiranguteta üksteise vastu libiseda. Vahtrullil liikuva lihase surve ja liikumine võivad aidata lõhkuda adhesioonid ja lihaskoe normaalseks toimimiseks ümber joondada. Üldiselt annavad vahtrullid suurima reaktsiooni, kui inimene asetab kehaosa otse rulli peale ja liigub rütmiliselt, avaldades survet selle all olevale lihasele ja elastsele sidekoele. Adhesioonide katkestamine võib aidata vähendada lihaspinget ja parandada liigeste liikumisulatust. Kuna pärast iga treeningut ei ole vaja massaažiterapeuti palgata, saab vahurullide, veeremispulkade või survepallide abil kollageeni lõhustamiseks ja lihaste optimaalse taastumise soodustamiseks vajaliku surve avaldada.

Saun või kümblustünn

Saunast või kümblustünnist tulenev kuumus suurendab keha vereringet, mis eemaldab ainevahetuse jääkproduktid nagu vesinikioonid, kandes samas hapnikku ja muid toitaineid, mis on vajalikud treeningu ajal kasutatavate kudede taastamiseks. 

Jää, jahutusvannid või krüogeensed kambrid

Teine vähem mugav, kuid äärmiselt tõhus taastumisvõimalus on külmaravi kasutamine. Jäävannid, jääkotid, jahutusvestid või spetsiaalsed krüogeensed kambrid on kõik võimalused külmraviks. Krüoteraapiakamber rakendab lühikese aja jooksul tõeliselt külma temperatuuri, kuni negatiivne 135 kraadi Celsiuse järgi, ja see võib olla tõhus viis treeningjärgse taastumise soodustamiseks. Üle kogu riigi kerkivad krüoteraapia kliinikud, mis pakuvad taskukohast võimalust tõeliselt külmade temperatuuride eeliste saamiseks. Külmravi võib aidata alandada keha sisetemperatuuri, mis on kuuma ilmaga treenimisel hädavajalik, ning võib vähendada põletikku ja soodustada treeningu ajal kasutatud kudede paranemist. Valutavale lihasele või liigesele jää pealekandmisest tulenev külm toob piirkonda rohkem verd, mis toob kaasa paranemist soodustavaid toitaineid ja hapnikku.   

Toitumine pärast treeningut

Treeningu ajal kulutavad teie lihased energiat ja kogevad füüsilist stressi. Hiljutised uuringud toitainete ajastuse alal näitavad, et toitumise tarbimine võib olla sama oluline kui see, mida tarbitakse. Pärast treeningut peab keha täiendama energiat süsivesikutega ja parandama kudesid valkudega. Treeningujärgne suupiste või jook süsivesikute ja valgu õiges vahekorras võib aidata mõlema vajaduse korral. Süsivesikud täidavad energiavajadust ja tõstavad insuliinitaset, mis aitab soodustada treeningjärgset valgu kasutamist lihaste taastamiseks. Õige toitumine on eriti oluline pärast intensiivset treeningut, mis võib soodustada lihaseid kasvatavate hormoonide: testosterooni (T), inimese kasvuhormooni (GH) ja insuliinitaolise kasvufaktori-1 (IGF-1) vabanemist. Keha tankimine soovitatud toitumisega soovitatud aja jooksul aitab teie kehal tõhusalt kasutada GH, T ja IGF-1, et parandada ja ehitada uusi lihaskudesid. Tõendid näitavad, et 30–45 minuti jooksul pärast treeningut suupiste või jook süsivesikute ja valkude suhtega 3–4:1 aitab teil päevasest tegevusest taastuda ja valmistuda homseks treeninguks.

Magama

Uni on tõenäoliselt tervikliku terviseprogrammi üks olulisemaid komponente, mis võib aidata parandada teie üldist tervist ja vormisoleku taset. Teie keha toodab suurema osa kudede parandamiseks vajalikest hormoonidest sügava une REM-tsükli ajal. Kui plaanite suure intensiivsusega treeningut, on oluline, et teil oleks võimalus magada täis öö, et hormoone tootval endokriinsüsteemil saaks taastumisprotsessis oma roll täita.

Treeningu perioodilisus

“Lihaste segadus” on meeldejääv termin, mille turundajad töötasid välja konkreetse treeningprogrammi reklaamimiseks, kuid tegelikult on palju teadust, mis toetab kõrge ja madala intensiivsusega treeningu vaheldumisi. Periodiseerimine viitab kõrgema ja madalama intensiivsusega treeningute faaside ajastamise protsessile ning töötati välja spetsiaalselt selleks, et maksimeerida võistlusteks valmistuvate sportlaste taastumisprotsessi. Üldine idee on see, et treeningprogrammi intensiivsus peaks aja jooksul järk-järgult suurenema ja saavutama haripunkti kõige raskemate treeningutega kaks kuni kolm nädalat enne võistluse algust. Võistluse või hooaja lähenedes väheneb treeningute intensiivsus, mis võimaldab sportlase kehal puhata ja taastuda enne võistluse algust. Mittelineaarne periodiseerimine vaheldub sama nädala suurema ja madalama intensiivsusega päevade vahel (seda nimetasid turundajad kui “lihasegadust”). Mittelineaarses plaanis võib esmaspäeval olla kõrge intensiivsusega jõutreening vabade raskustega, teisipäeval madala intensiivsusega aeroobne treening, kolmapäeval mõõduka intensiivsusega keharaskusega treening, neljapäeval kõrge intensiivsusega anaeroobne intervalltreening, Reede on puhkepäev, laupäev suure intensiivsusega jõutreeningu päev ja pühapäev madala kuni mõõduka intensiivsusega aeroobse treeningu päev. Enamik mittelineaarseid mudeleid soovitab iga paari nädala tagant võtta paar päeva puhkust, et keha saaks täielikult puhata ja taastuda treeningprogrammi pingetest.

Kokkuvõte

Liiga palju treeningut ilma korraliku puhkamise ja taastumiseta võib põhjustada vigastusi või haigusi, mis mõlemad võivad teid pikaks ajaks jõusaalist eemale hoida. Ebapiisav puhkus ja taastumine ei võimalda optimaalset lihasvalkude sünteesi ning võib põhjustada energiat tootvate hormoonide, nagu epinefriini ja kortisool, kuhjumist, mis võib vähendada võimet toota uut lihaskudet. Une- või isukaotus, pikalevenivad haigused ja treeningust tuleneva kasvu lõpetamine on kõik ületreeningu sümptomid, mis võivad oluliselt mõjutada teie võimet saavutada oma treeningueesmärke. Kui teil on kiire töö-, reisi- või perekondlike kohustuste periood, kohandage oma treeningprogrammi vastavalt ja tehke madala kuni mõõduka intensiivsusega treeninguid, kuni saate naasta tavapärase unerežiimi juurde, mis võib toetada suurema intensiivsusega treeningut.

Pakkuge ACE personaaltreeneri sertifikaadiga individuaalseid programme, mida inimesed vajavad pikaajalise ja tervisliku käitumise omandamiseks.

Sa ei saa olla kõigile kõik. See väide vastab tõele paljudes eluvaldkondades, kuid viimastel aastatel on see muutunud eriti teravaks tervise- ja treeningspetsialistide jaoks. Treeningut ja toitumist ei peeta enam “üks suurus sobib kõigile” ning võimalus kohandada oma programmeerimist või teenuseid klientide jaoks on piiramatu, mis tähendab, et inimese heaolueesmärkide saavutamiseks võib kuluda iga nädal tunde ja tunde, mistõttu on võimatu laiendage oma äri, kui proovite kõike ise teha. Sellepärast on muutunud nii oluliseks õppida, kuidas kasutada väljakujunenud tööriistu. 

Lihtne on tunnistada vajadust kolmandate osapoolte tööriistade järele, mis teie ettevõtet toetavad – veebisaidid, broneerimistarkvara, sotsiaalmeedia kontod ja turundusmaterjalid. Kuid kui rääkida tööriistade kasutamisest, mis pakuvad täiendavat treening- või toitumissisu, siis tervise- ja treeningspetsialistid hakkavad mõnikord kaitsma ja näevad kas cardiol töötab? neid ressursse konkurentsina. Siin on tõde: kui keskendute lihtsalt isiklikele suhetele, mida oma klientidega arendate, ei asenda teid kunagi virtuaalne fitnessi pakkumine.  

Tervise- ja treeningprofessionaalina peate oma aega tähelepanelik olema ja keskenduma sellele, kuhu lisate väärtust. Kui jätkate küünla mõlema otsa põletamist, põlete lõpuks läbi ja see ei aita kedagi. Teie väärtus tuleneb suhetest, mida arendate oma klientidega. 

Väärtus tuleb suhtlemisest. Võtke aega oma klientide tundmaõppimiseks, et saaksite paremini mõista, mida nad tahavad, mis võib neid tagasi hoida ja lõpuks, kuidas saate neile jõudu anda. 

شارك هذا المنشور مع الأصدقاء

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Comments are closed.

اذا كان لديك أي استفسار, لا تتردد بالتواصل معنا

2021 منصة ايكوم © جميع الحقوق محفوظة.

Shopping Basket